Darbo laikas: I-V: 08:00 - 21:00
Telefonas: +370 676 41109
Darbo laikas: I-V: 08:00 - 21:00
Telefonas: +370 676 41109
Blog'as
2017
08
25

Netradicinė mityba

Straipsnis „Alytaus naujienos“ 2015, gruodis

Į klausimus apie netradicinę mitybą atsako klubo įkūrėja ir trenerė Gitana Vitkauskienė


1) Kodėl išbandėte netradicinę mitybą?

Pirmieji netradicinės mitybos pasirinkimai (mokyklos-studijų laikais) buvo dėl nori sulieknėti, pakeisti kūno sudėjimą. Be to, man tai buvo išskirtinai įdomu!

Studijuodama Vilniuje, lankiau Ksaveros Vaištarienės vegetarizmo studijas. Jos tęsėsi apie 2 mėn., tai maždaug tiek laiko ir buvau vegetarė. 🙂 Jaučiausi puikiai, nors buvo dideli fiziniai krūviai. Buvau stipriai sulieknėjusi.

Paskaičiusi P.Brego knygas apie badavimą – kiekvieną penktadienį susilaikydavau nuo maisto.

Vėliau, pradėjus dirbti su moterimis ir išgirdus jų dejones apie energijos trūkumą, nuovargį, blogą nuotaiką ir „ nieko nenoriu“ bei įvairių ligų simptomus – supratau, kad reikia veikti iš esmės ir įsigilinus sveikatingumo principus.

Domėjausi įvairiausiomis mitybos ir organizmo valymosi metodikomis – išbandydavau jas, nes įkvėpdavo jas propaguojantys mokytojai. Jie būdavo energingi, sveiki, pateikdavo sveikatos pagerėjimo pavyzdžių.

Troškau, kad ir mano moterys sveikatintųs i ir išliktų energingos ir džiaugsmingos.

Išbandyta netradicinė mityba:

6 mėn. – tik „švarus“ maistas: vanduo, žolelių arbata, daržovės, vaisiai, kruopos, žuvis, mėsa. Gamybos būdas be riebalų, jokių konditerinių gaminių, saldumynų, duonos ir pan.

6 mėn. – tik žaliavalgystė

Dabar, 3 mėn. iki Kalėdų, norėdama apvalyti ir kūną, ir mintis (norus, nepasitenkinimus ir kitą egoizmą):

  • Susilaikymas nuo visų gyvulinės kilmės produktų, išskyrus šiek tiek pieno produktų;
  • Organizmo valymo programos „Colo-vada plius“ atlikimas, kai valgoma kuo mažiau( 10d.), 4 d. susilaikoma nuo maisto, geriant šlakus absorbuojantį molį ir detoksikuojančias žoles.

Šį kartą tikslas kiek kitoks: kad kiek įmanoma mažiau gyvybių būtų sunaikinta mano pačios išlikimui; kad savo mityba ir gyvenimo būdu kiek galima daugiau prisidėčiau prie pasaulio ekologijos.


2) Kokias pasekmes teigiamas/ neigiamas jautėte sveikatai ir gyvenimo būdui (pavyzdžiui, gal sudėtingiau rasti ką pagaminti ir pan).?

Viskas vien tik teigiama: mažiau perki, išleidi; mažiau indų ir šiukšlių; mažiau galvojimo “ ko dar ir dar norėčiau skaniau ir daugiau ?“; daugiau energijos, lengvumo, kūno ir minčių švaros. Jokių ligų!!!

Neigiama: ilgainiui, po daugiau kaip 3 mėn., kraujo sudėtis neatitikdavo normos – sumažėdavo hemoglobinas. Grįždavau prie įvairesnės mitybos.


3) Su kokiais iššūkiais susidūrėte?

Jokių iššūkių nepatirdavau. Nepriklausau jokioms mitybinėms grupėms. Gerbiu viską valgančius. Domiuosi ir pati gaminu pačius įvairius patiekalus,padažus, desertus. Visi esame skirtingi, kasdien keičiamės ir augame. Yra noras pažinti save, būti aktyviai ir sveikai: sau ir dėl kitų.


4) Ar naudinga buvo patirtis?

Patirtis vien tik naudinga! Dabar mano visų medicininių tyrimų rodikliai – norma. Rūbų dydis – S. Esu visiškai sveika. Sportuoju, ruošiu ir pati atlieku šokių parodomąsias programas. Didelis metodikų ir praktinės patirties bagažas, įvairių receptų ir gaminimo būdų žinios. Gebu kiekvienam besikreipiančiam parinkti tik jam tinkamą ir priimtiną valgiaraštį. Turiu vis didėjantį žmonių skaičių, kuriuos įkvėpiu lieknėti ir sveikti.


5) Su kokiu visuomenės požiūriu į vegetarus/ veganus/ žaliavalgius susidūrėte?

Nejaučiau negatyvaus požiūrio, nes dažnai niekas net nežinodavo, kad maitinuosi kitaip. Žinantys žingeidžiai klausdavo patarimo ir mielai vaišindavosi mano maistu ir klausdavo receptų.


6) Galbūt pas mus dabar tai tiesiog madinga?

Tai būtinybė! Išmokti valgyti tik tiek , kiek privalai sverti pagal savo ūgį( KMI)! Išmokti maitintis, tausojant savo sveikatą ir gamtą. Vėl išmokti pasninkauti prieš Dvasines Šventes!

Aš linkiu visiems sveikatos ir laimės!

Komentaras
0

Palikti komentarą